Veebidisain

Korralik veebidisain tagab kasutajale kodulehe mugava sirvimise ja arusaadavuse, et tehtaks Teie poolt soovitud tegevusi. Näiteks hinnapäringu tegemine, kauba/teenuse soetamine, uudiskirjaga liitumine. Investeerides kodulehe kasutatavusse ja põhjalikult läbimõeldud veebidisaini lahendusse,  siis investeerite ka oma äri edusse.

Veebidisain – mida tellimisel silmas pidada?

 • Külastajad alustavad veebilehe sirvimist vasakust ülemisest nurgast ning liiguvad sujuvalt keskele.
 • Kodulehe sisutekst tõmbab rohkem tähelepanu kui pildimaterjal.
 • Bännereid, keerukaid kaunistusi ja fonte ignoreeritakse.
 • Sisutekste kirjutades peaks rõhuma lühikestele lõikudele mitte pikkadele, kuna siis lugejal kergem pakutavaga tutvuda ja silm ei lähe “kirjuks” ning loetakse valitud lõik ikka lõpuni.
 • Lehekülje alumine osa tasuks jätta konkreetse sisuga (nt kontaktandmed), sest alaosa käiakse kiire pilguga üle ja sisukat infot ei otsita.
 • Kodulehe kujundamisel võiks ka reklaammaterjali paigutamisega arvestada. Vasakul servas või päises asuvad reklaamid saavad kõige rohkem tähepanu ning rohkelt vaatamisi saavad ka huvitavaima sisu/uudise kõrval, üleval või all.
 • Suurte bännerite ja piltide kasutamine toob rohkem tähelepanu ning tasuks rõhutada ka pealkirjasid, mis jäävad ka hästi silma.
 • Tasub tähelepanu osutada ka sellele, et kasutajad vaatavad keskmiselt pikemat aega menüüsid ning kõige paremini töötav menüü on lehekülje ülamenüü.

Valmiskavandite põhjal veebidisain

Kõige levinum kodulehe kujundusviis on valmiskavandite põhjal, kus saab iseseisvalt muuta/lisada/kustutada informatsiooni kodulehe sisus. Valmiskavanditega kodulehe kujundus jätab veebilehe väljanägemise enamvähem samaks kavandiga. Peamise eristatavuse veebi ülesehituses saavutab enda firmasümboolika ja illustratiivsete piltide/bännerite lisamisega. Samuti võimaldavad valmiskavandid menüüde/moodulite paigutust/lisamist/muutmist vastavalt Teie soovile. Veebidisain, mis on juba olemasoleva kavandi põhjal mugavdatud tagab kiire seadistamise valitud patvormile (nt WordPress, Magento, Joomla, Drupal jms) ning kui endal on piisavalt pildimaterjali, siis kujuneb kodulehe väljanägemine ka väga atraktiivne. Valmisavandite mõned meie valitud lahendused, millega saab tutvuda WordPress valmiskavandite näidete lehel ja Magento e-poe näidete lehel. Samuti on võimalik otsida ka otsingumootoritest erinevaid valmislahendusi või külastada lehti Themeforest või WordPress.org.Veebidisaini valmiskavandile seadistamine/muutmine on hinnaklassis 150-400€, olenevalt veebilehe mahust ja keerukusest.

Veebidisaini erilahendused

Individuaalne kodulehe kujundus on põhjalik ja mahukas ettevõtmine, kus võetakse aluseks kliendi poolt antud visioon, mida hakatakse edasi arendama. Veebidisainer arvestab Teie ettevõtte isikupärasuste ja ka koduleheküljele seatud eesmärkidega. Kodulehe õlesehitus ja ka kujundus asetab rõhku ka sihtgrupi oletatavatele eelistustestele, et vajalik teave toote/teenuse kohta oleks kiirelt ja lihtsalt leitav. Atraktiivne veebidisain on läbimõeldud ja sünnib koostöös kõigi projektis osalevate pooltega – tellija, veebidisainer, projektijuht jt. Disainikavandeid (visioonikavandeid) luuakse üldjuhul mitu, et siis tööde tellija ja veebidisaineri aruteludes valitakse välja “see õige”, mida siis hakatakse edasi arendama. Töö käigus on võimalik kavandite/arendustega tutvuda ja vajadusel suunata veebidisainerit, et saavutada tulemus, mis toetab kõiki Teie ettevõtte seatud eesmärke ning haakub just Teie organisatsiooni vaadetega. Veebidisaini erilahendused on hinnaklassis 300-800€ , olenevalt veebilehe mahust ja keerukusest. Veebidisaini hinnapäringu saab esitada siit.

  Saada meile oma küsimus või hinnapäring

  * märgitud väljad on kohustuslikud!

  Nimi / Ettevõte

  E-mail *

  Teema

  Lisainfo *

  Telefon / Skype

  captcha