Hoia kodulehe CMS (sisuhaldus) korras

Uusim CMS versioon kaitseb Teie kodulehte

CMS - WordPress, Joomla, Drupal, MagentoRegulaarselt uuendatud CMS võimaldab Teil hoida kodulehte kaasaegsena, et leht toimiks maksimaalsel võimekusel, olles samaaegselt kaitstud ohtude eest. Kuigi 100% ei kaitse kodulehti ükski sisuhaldussüsteem ega turvalisusmoodul, siis vähemalt maksimaalse võimaliku kaitse saavutab ainult regulaarse kodulehe uuendamise teel. Halvimal juhul võivad turvaprobleemid kodulehe sulgeda (nt viirus – sisuhalduse nakatumine pahavaraga).

Koduleht võib sattuda rünnaku ohvriks

Kui kodulehe süsteemi (CMS ja moodulid) ei hoia regulaarselt uuena, siis võib see langeda rünnaku ohvriks. Kas kujutate ette olukorda, kus lugematud tunnid tööd (ja raha) oma kodulehe kallal võib kaduda mõne hetkega? Kui varukoopia moodul on olemas, siis saab vähemalt taastada “vana versiooni”, aga…

Kui kodulehe CMS satub välise rünnaku ohvriks, siis ei pruugi see piirduda vaid andmete kustutamise ja välimuse muutumisega – vahel paigutavad ründajad enda sisu Teie kodulehe asemele (nt eelmisel aastal asendusid ka Eestis osad kodulehed automaatidega varustatud meestega) või lisavad koodi, et iga klikiga hüppaks külastajale ette mõni reklaam (ja kuvamiste eest teenivad nad raha), mille sisu ei pruugi olla üldse väga sünnis. Samuti ei ole harv, kui hõivatakse Teie kodulehe süsteem viiruse poolt, mis lisab “meilispämmeri” ning hakkab saatma Teie server kaudu meeletus koguses kirju. Selle tuvastamisel (automaatselt serverimajutaja poolt) peatatakse veebilehe kuvamine seniks, kuni viga on likvideeritud – suure külastuse puhul võib see kahju ulatuda sadadesse või tuhandetesse eurodesse tunnis (eriti kui ise seda koheselt ei märka) ning halvimal juhul kaasneb ka otsingumootorite poolt “Musta nimekirja” lisamine (ehk kustutatakse otsingutulemustest, kuni vea likvideerimiseni). Neid ohte on mitmeid, seega kindlasti tasuks kodulehe süsteemi uuendamist tõsiselt võtta. Üle 90% uuendusi on seotud turvaaukudega!

Koduleht vajab pidevalt turvalisemaks muutmist

Kuna ohud arenevad pidevalt (kuritarvitatakse lehti raha teenimise eesmärgil… ja see on äri), siis tuleks ka CMS kaitsemehhanisme pidevalt uuendada. Õnneks ei ole vaja Teil endil koodi kirjutada vaid piisab “Uuenda” nupu vajutamisest. Loomulikult kaasnevad “Uuenda” nupu vajutamisega teatud riskid – võib juhtuda, et kodulehe valimus läheb paigast ära, kodulehe süsteem ei tööta enam endiselt jne (seepärast pakutaksegi kodulehe igakuist haldusteenust, et süsteemi “lapiksid” kiirelt ja operatiivselt omaala spetsialistid) – kuid kindlasti on need probleemid kergemini likvideeritavad, kui hilisem kodulehe taastamine või kahju kodulehe “õhku lendamisest”.

Teie hilisem lisa ajakulu ja erinevad mured üheks olulisimaks põhjuseks, miks Teie kodulehe CMS peaks saama pidevaid tarkvarauuendusi (nagu ka tööarvuti süsteem ja viirusetõrje). Kaasajastatud süsteemid suudavad uusimate ohtudega hakkama saada, neid tuvastades ning likvideerides tuntumaid turvaauke süsteemis. Iga järgneva süsteemiuuendusega likvideeritakse juba uusi turvaauke ja kui jätta pidevalt uuendusi vahele, siis mitme versiooni võrra uuendamine toob kindlasti palju rohkem vigu kodulehe süsteemis ja väljanägemises, mis jällegi raskendab kodulehe optimaalset toimimist. Kui läbi käia kõik sammud jooksvalt, siis üldjuhul kodulehe omanik ei saagi aru, et miskit vahepeal sisuhalduse süsteemis valesti läks, sest vead parandatakse juba eos.

Soovid paremini Google’s välja tulla?

Turvalisus pole ainus põhjus, et CMS ja moodulid uuena hoida. Jooksvad süsteemiuuendused võimaldavad Teie kodulehel töötada maksimaalse kiiruse ja efektiivsusega olles optimeeritud kasutades uusimaid nõudeid ja võimalusi (tähtis peamiselt SEO seisukohast). See hoiab ära Teie kodulehe koodi aegumise (mida näevad otsingumootorid – nemad ei näe visuaali vaid saavad infot Soucre’st ehk siis kodulehe lähtekoodist) ning seeläbi hoiate/tõstate kodulehe orgaanilist positsiooni otsingumootoris mitte ei lange.

Nt aastaid tagasi oli lehel:

<dl id="news">

<dt><span>Kuupäev</span><a href=”">Pealkiri</a></dt>

<dd>Lühikirjeldus</dd>

</dl>

Aga nüüd:

<h2 class="post-title entry-title" itemprop="name"><a href="https://kodulehe-tegemine.eu/kodulehe-optimeerimine-seo/" title="Kodulehe optimeerimine">Kodulehe optimeerimine</a></h2>

<div class="entry-content" itemprop="articleBody"><p>Korralik SEO annab üle 70% külastustest läbi otsingutulemuste...</p>

Kus näidatakse Google’le ette name ehk siis pealkiri ja articleBody ehk sisu (et Google’le oleks lihtsam aru saada, mis kodulehel on). Ja selliseid muudatusi on veel. Tänapäeval on ajaga kaasaskäimine nii lihtsaks tehtud (ei pea ise koodi muutma), et kindlasti ei võta see väga suuri ressursse, kuid selle tegemata jätmine võib tuntavalt kahandada Teie kodulehe külastatavust. Keskmise kodulehe uuendamine on alates 35€ kuus, mis on põhimõtteliselt spetsialisti ühe tunni tasu. Kui regulaarset CMS uuendamist ei toimu, siis kulub mingil ajahetkel (kui vigade rohkus enam ei võimalda kodulehel üldse funktsioneerida – see hetk on uuendamata süsteemil 100% möödapääsmatu) vähemalt 10-20 tundi spetsialistile ehk siis natuke rohkem kui regulaarsel uuendamisel. Tähtis on see, et lisaks pole sel ajaperioodil olnud Teie koduleht võrreldes konkurentidega nii heade reitingutega otsingumootorite silmis (madalam positsioon kui võiks olla) ja mis veel kõige tähtsam – Teie enda väärtuslik põhitöö aeg kaob jällegi kodulehe muudatuste läbirääkimistele!

Kasuta kodulehe CMS uuendamisel spetsialisti abi, kes mõistab kodulehe süsteemi

Valitud spetsialist peab suutma süsteemi (CMS ja kõik moodulid) uuendamisel jooksvalt pisivead tuvastada ning parandada. Nagu eelnevalt ka mainitud sai, siis CMS uuendused päris iseenesestmõistetavad ei ole (sest kodulehel olevate moodulite, süsteemide ja theme’de variante on ilmselt miljardeid, siis ikka võib miskit juhtuda…) kuigi korralikult ehitatud veebilehel peaks vigade arv olema uuendamisel marginaalne. Seepärast pakumegi oma pikaajalistele klientidele (aastase lepingu puhul kõiki mooduleid ja uuendusi + vigade parandust ja vajadusel taastamist hinna sees), sest ei ole sinna arvestanud suuri vigadeparandusi (nt 1-kordse teenusena võib vea parandamine olla vabalt olla 100-200€ ringi; teeme endale veebitesti, parandame vea; tõstame terve lehe vana asemele) – Samas ei võta me ühtegi kodulehte enda haldusesse, mis ei ole korrektselt ehitatud ega maksimaalselt uuendatud!

  Saada meile oma küsimus või hinnapäring

  * märgitud väljad on kohustuslikud!

  Nimi / Ettevõte

  E-mail *

  Teema

  Lisainfo *

  Telefon / Skype

  captcha