Kodulehe uuendamine ja haldus

WordPress, Joomla, Drupal, Magento

Seoses WordPress sisuhalduse turvalisuse tõstmisega on “rangelt soovituslik” enda WordPress kodulehe uuendamine uusimale versioonile.

Kui veebihaldur seda juba teinud ei ole, siis tasuks järele uurida, et miks ja milline sisuhalduse versioon hetkel kasutusel on. Veebilehe sulgemine serverimajutaja poolt on halvim, mis võib juhtuda ning ilma varukoopia olemasoluta võib kodulehe taastamine mina sama kalliks kui uus veebileht.

Miks on kodulehe uuendamine vajalik?

Et koduleht oleks pidevalt uuendatud tuleks aeg-ajalt vaadata enda kodulehe süsteem (sisuhaldussüsteemi versioon + pluginad) üle ning vajadusel neid uuendada. Kindlasti teha enne seda oma kodulehest varukoopia, et ühildamatuse korral (nt plugin ja WordPress versioon ei ühildu omavahel) saaksite eelmise (töötava) kodulehe oleku taastada. Kui peaks juhtuma, et tuleb taastada, siis uurida välja milline uuendus kodulehe “ära lõhkus” nt uuendada kõiki elemente eraldi, et leida vigane plugin. Kui vigane plugin on leitud ning ei ühildu uue WordPress versiooniga (nt pluginat enam ei arendata), siis tuleks sellele alternatiivne lahendus leida.

Igakuise haldusteenuse raames pakume oma klientidele kindlustunnet, et koduleht on pidevalt uuendatud ning vead parandatud. Kui plugin tuleb välja vahetada, siis leiame sobiva asendusplugina.

Igakuise WordPress kodulehe haldusteenuse hinnakiri:

 • 3 kuud – 150€ (50€ +km / kuu)
 • 6 kuud – 240€ (40€ +km / kuu) *
 • 12 kuud – 420€ (35€ +km / kuu) *

* Kõigile, kes tellivad vähemalt 6 kuud haldusteenust, paigaldame varukoopiate tegemise programmi ning seadistuse pilvemajutusse TASUTA!

Kui ei soovi igakuist haldusteenust vaid soovite oma kodulehte ja pluginaid eraldiseisvalt uuendada, siis on hind al 125€ +km. Kõikide süsteemi osade uuendamise kohta, mida ei ole võimalik hetkel uuendada (nt pluginat enam ei arendata), teeme eraldi hinnapakkumise arendustöödele (ilmnevad süsteemivead ning võib vaja minna plugina väljavahetamine).

Igakuise WordPress e-poe haldusteenuse hinnakiri:

 • 3 kuud – 210€ (70€ +km / kuu)
 • 6 kuud – 360€ (60€ +km / kuu) *
 • 12 kuud – 600€ (50€ +km / kuu) *

* Kõigile, kes tellivad vähemalt 6 kuud haldusteenust, paigaldame varukoopiate tegemise programmi ning seadistuse pilvemajutusse TASUTA!

Kui ei soovi igakuist haldusteenust vaid soovite oma kodulehte ja pluginaid eraldiseisvalt uuendada, siis on hind al 150€ +km. Kõikide süsteemi osade uuendamise kohta, mida ei ole võimalik hetkel uuendada (nt pluginat enam ei arendata), teeme eraldi hinnapakkumise arendustöödele (kui ilmnevad süsteemivead ning võib vaja minna plugina väljavahetamine).

WordPress sisuhalduse turvalisuse tõstmine

Kui neid juba installeeritud ei ole:

 • Pahavarakaitse ning eemaldamine
 • Spämmirobotite kaitse
 • Limiteeritud Login kodulehe Admin’i

siis lisame need oma klientide süsteemile.

E-poe uuendamine

Kuna e-poe uuendamisel on testitavaid elemente palju enam, siis on keeruline hinda täpselt määratleda – siin sõltub hind lisaks veebilehe vanusest ka kasutusel olevatest moodulitest ja nende versioonidest + paljud kujundusmallid (Template’d) ei pruugi ühilduda uusima WordPress versiooniga.

E-poe kaasajastamise teenuse raames pakume veel:

 • E-poe mobiilisõbralikuks muutmine
 • Mitmekeelsuse lisamine e-poele
 • Moodulite ja e-poe süsteemi uuendamine

Kodulehe varukoopia tegemine

Oletame, et soovite kodulehte ja pluginaid uuendada või teha teisi arendustöid. Kui vajutada lihtsalt “Uuenda” võib kogu koduleht segi minna, sest pluginad ja kujundusmall ei pruugi ühilduda uusima WordPress versiooniga. Selleks, et taastada algne olukord (töötav kodulehe versioon enne uuendamist) tuleks teha kodulehest varukoopia – kui varukoopia puudub, siis kulub 5 minuti asemel taastamisele tunde – mis võib tellimistööna minna kallimaks kui uus koduleht.

Mõned kodulehe varukoopia programmi võimalused:

 • Ajalised automatiseeritud varukoopiad  – määrate aja, millal / mis failidest / kuhu, varukoopia luuakse (kas ka pilvemajutusse, et kindel olla?)
 • Automatiseeritud varukoopiad enne uuendamist
 • Varukoopiate majutamine pilvemajutuses – varukoopia loomisel lisab koopia nii serverisse kui ka soovitud pilvemajutus(tes)se nt DropBox, Google Drive jne
 • Turvalisus – võimalik lisada andmebaasi varukoopiale krüpteering
 • Mõne klikiga kodulehe taastamine – loob eraldiseisvad varukoopiad: 1. Andmebaas (database) 2. Pluginad (plugins) 3. Teemad (themes) 4. Üles laetud failid (uploads) 5. Muud failid (mis on serveris, kuid pole WordPress omad). See tähendab seda, et kõigist neist osadest on võimalik eraldi varukoopia teha ning samuti taastada. Kui lisate sisu igapäevaselt, siis on mõistlik panna Andmebaasi varukoopiat tegema iga päev; samas on mõistlik failidest varukoopia teha nädala/kuu tagant; siis kui plaanite uuendada.

Kui koduleht on Teile oluline, siis soovitame kindlasti see plugin endale lisada – kasvõi tasuta versioon. Tausta versioonil ei ole nii palju võimalusi, kuid varukoopia teeb ära ning taastab ka. Kui soovite, enda kodulehest varukoopiat, siis plugina lisamine ja seadistamine + varukoopia tegemine on al 55€ (olenevalt sellest, kas soovite TASUTA või Premium versiooni / mis võimalusi soovite Premium versioonis seadistada).

Vajate nii uuendamist kui haldusteenust? Võtke julgelt ühendust ning teeme Teile personaalse pakkumise lähtuvalt kodulehe seisukorrast.

  Saada meile oma küsimus või hinnapäring

  * märgitud väljad on kohustuslikud!

  Nimi / Ettevõte

  E-mail *

  Teema

  Lisainfo *

  Telefon / Skype

  captcha