Kodulehe optimeerimine ehk SEO

Kodulehe tegemise ning ka eelnevalt tehtud kodulehe juures tasuks pöörata eraldi tähelepanu, et tehtud kodulehed ja e-poed parandaksid kodulehe positsiooni otsingumootorites. Korralik SEO annab üle 70% külastustest läbi otsingutulemuste. Otsingumootoritest toodete/teenuste otsijad ei jõua 90%-l juhtudest esilehest kaugemale ja 50%-l juhtudest klikkavad ainult TOP3 positsioone. Kodulehe optimeerimine ehk SEO (Search Engine Optimization) koosneb mitmetest komponentidest, millele tuleks tähelepanu pöörata juba kodulehe loomisel. IMeedia SEO on teostatud kaasaaegseimate tehnoloogiatega ja viimaste otsingumotoritele optimeerimise nõuete järgi. Peale kodulehe optimeerimise teostamist selgitame kliendile põhimõtteid, kuidas otsingumootorites ka edaspidi paremat positsiooni saavutada. Meie kodulehtedega on kaasas üks maailma populaarseimaid sisuhaldusssüsteeme WordPress CMS, mis on maailmas eriti tunnustust kogunud oma lihtsa haldamise ja uue kodulehe orgaanilise kõrge positsiooniga otsingumootorites.

Milleks on vajalik kodulehe optimeerimine ehk SEO:

Kodulehe optimeerimine ehk SEO

 • SEO on maksimaalse kuluefektiivsusega. Hästi tehtud SEO sisaldab külastajale informatiivset ja arusaadavat sisu. Sisutekst peab olema asjakohane, et peab haakuma ettevõtte tegevusvaldkonna ja optimeeritavate märksõnadega.
 • SEO eesmärgiks on saavutada otsingumootoritele optimeerides paremad orgaanilised positsioonid. Orgaanilisi otsingutulemusi kuvatakse Google’s vasakul, kuhu ligi 80% toote/teenuse otsijatest vaatab. Keskenduma peaks märksõnadele, mis haakuvad just Sinu ettevõtte tegevusalasse. Soovitus kasutada kodulehel kahte-kolme kõige olulisemat võtmesõna, sõnaühendit – lisalugemist iseseisev optimeerimine.
 • Google AdWords klikipõhise märksõnareklaami alternatiiv* on SEO ehk kodulehe optimeerimine otsingumootoritele. *alternatiiv seepärast, kuna SEO aitab kaasa ka Google AdWords klikihinna alandamisele. Kuna optimeerimisega ei saa kõikide kodulehel olevate toodete/teenustega otsingumootori esilehel olla, siis soovitame mõlemat teenus paralleelselt kasutada.

Kodulehe optimeerimine ehk SEO teenus aitab ettevõtte kodulehe internetimaastikul nähtavaks teha ja seda edaspidi sentigi kulutamata. Kui Sinu kodulehe loomisel ei ole SEO tingimusi täidetud, siis pöörduge IMeedia poole, et koduleht optimeerida ja teha koduleht potentsiaalsete klientide jaoks atraktiivsemaks ja leitavamaks. Pakume võimalust täita SEO hinnapäring IMeedia lehel või anname SEO-alast konsulatatsiooni ja näpunäiteid (iseseisev optimeerimine).

Mida sisaldab kodulehe optimeerimine ehk SEO:

 • Kodulehe optimeerimine ehk SEO (Search Engine Optimization) koosneb tegevustest, mida sinu kodulehel tehakse. Eesmärk on saavutada otsingumootorites paremad positsioonid Teie ettevõttele oluliste märksõnade ja märksõnaühenditega.
 • Optimeerimine (SEO) keskendub kodulehe orgaaniliste positsioonide parandamisele ning ei tule maksta klikipõhise reklaamteenuse eest. Google AdWords tasuliste reklaamviidete kohta saab lugeda Google AdWords märksõnade teenuse tutvustusest siit.
 • Kodulehe muutmine selliselt, et vastaks otsingumootorite algoritmidele, mis määravad ära kodulehe positsioonid otsingumootorites valitud märksõnadega. Keskendume peamiselt Google otsingumootorile, et tagada ülemaailmne sihtturg. Kuna otsingumootorite algoritme muudetakse pidevalt, siis tuleb teatud perioodi tagant oma kodulehte värskendada.

IMeedia peamised optimeerimistööd:

 • Optimeerimisega korrastame meta-d (Meta kirjeldused ja märksõnad) vastavalt strateegilistele märksõnadele Teie toote/teenuse alamlehtedel
 • Koostame Teie valdkonnale sobivad optimeeritud sisuteksitid, et olulise märksõna tihedus vastaks normile
 • Piltide ja lehekülgede alamlehtede sisutekstiga kokkuminevate pealkirjade lisamine.
 • Korrigeerime kodulehe URL-i otsingumootori “sõbralikuks” – www.TeieVeebileht.ee/alamlehe-nimetus
 • Aktiveerime robots-failid ning teeme XML sisukaardi
 • Favicon lisamine
 • Kokkuleppehindadega kirjutame uudiseid, blogisid ning haldame ka Facebook-i kontot.

Kodulehe SEO on pikaajaline protsess. Soovitud tulemused saavutatakse ainult läbimõeldud tegevuse käigus ning kodulehel sisu pideva uuendamise käigus ettevõtte tegevusalasse haakuva teabega.

 Kodulehe optimeerimise hind:

 • Kodulehe SEO hind sõltub märksõnade arvust ja optimeeritavate märksõnade konkurentsist otsingumootoris. Paremad tulemused otsingumootorites on võimalik saavutada märksõnaühenditega. Mida spetsiifilisem on märksõnafraas, seda väiksem on konkurents ja otsingutega jõuavad Teie kodulehele soovitud toote/teenuse nõudlejad. Ettevõtja tunneb oma äri kõige paremini ja teab täpselt, mis märksõnadega ettevõte peab kindlasti otsingumootorist leitav olema. Professionaalne kodulehe optimeerija arvestab alati ettevõtte eripäradega ja sellest lähtuvalt pakub märksõnu.

Täpsema ülevaate saamiseks tulevastest kodulehe optimeerimise töödest just Teie ettevõttele, palume saata IMeedia-le SEO hinnapäring koos ettevõtte rekvisiitidega.

  Saada meile oma küsimus või hinnapäring

  * märgitud väljad on kohustuslikud!

  Nimi / Ettevõte

  E-mail *

  Teema

  Lisainfo *

  Telefon / Skype

  captcha