Google Ads Remarketing (järelturundus)

Et edasine jutt huvitavam tunduks ning oleks arusaadav, siis alustame ühe lihtsa elulise näitega:

Näide 1. Teie ette pannakse 2 toodet, hind on sama. Pakend küll erinev, kuid üsna sarnane ja kvaliteetne (toodet vaja, soovite ära osta – kumba valida?). Eelmisel päeval istusite teleka ees ning meenub, et üks kaubamärk tegi eelmisel päeval just ühe laheda reklaami (sel hetkel ei mõelnud küll sellele, aga nüüd tuli meelde). Kas otsustaksite reklaami teinud toote kasuks?

Kui jah, siis kuulute selle enamiku hulka, kes on reklaamist mõjutatav – ja seda on väga suur enamus (kindlasti on ka mõned inimesed, kes protestiks ostaks teise toote ja toetaks „väikest”…). Alateadlikult hindab inimene reklaami teinud toodet kõrgemalt – ja üsna tihti ka põhjendatult, sest brändingu tegemine ei ole odav ning tihtipeale saavad seda lubada vaid edukad ettevõtted.

Tänu Google’le (aga ka Facebook’le jm sotsiaalmeedia kanalitele) on see kättesaadavamaks muutunud ka teistele ettevõtetele, kes endale suurtesse portaalidesse reklaami osta ei jõua. Ning sihtides reklaame ainult enda sihtgrupile (märksõnaotsing, sihitud tegevusalad ja valdkonnad/huvid, sihitud kodulehe külastajad, vanus/sugu jne) on kulu/tulu suhe veelgi parem.

Google Remarketing ehk siis järelturundus

Reklaami suunamine inimestele, kes juba on sinu lehel/tootel/teenusel käinud, kogub üha enam reklaamijate seas populaarsust. Põhjus on lihtne – palju kergem on müüa inimesele, kes juba teab Sinu brändi, toodet või teenust. Järelturundus on reklaamivorm, kus püütakse külastajaid, kes on Teid juba üles leidnud ning Te soovite neile ka edaspidi regulaarselt nähtav olla.

Tihtipeale keskenduvad ettevõtted vaid ühele konkreetsele eesmärgile (ilma suurema plaanita): Saada võimalikult palju külastajaid enda kodulehele. Jah – 1000 külastajat kodulehel toob kindlasti mõne tehingu. Aga kas see on mõistlik viis oma ressursside kasutuseks, kui neid on vaid 2-5% kogu külastajate arvust?

Unustatakse ära, et taaskülastused (Returning Visitors) on need, kellele peaks põhirõhu suunama:

 1. Käivad Teie kodulehel
 2. Seejärel uurivad konkurentide pakkumisi (võrdlevad tooteid, teenuseid, hindu jne)
 3. Seejärel jõuavad ringiga tagasi Teie kodulehele
 4. Teevad ostu/päringu (ilmselt teevad ka mõnele konkurendile)

Kui külastaja juba uuesti Teie kodulehele jõuab, siis „reklaami müügi” (ehk siis Conversion Rate) tõenäosus on kordades suurem kui esmakülastuse puhul (kuni 10-15 korda).

Kuidas „potentsiaalsed kliendid” ringiga tagasi tuua?

Siin tuleb appi Google ja Google reklaamvõrgustik. Enamikel kodulehtedel teeb esmasekülastuse järel päringu/ostu/kontakteerub umbes 2-5% külastajatest (tasub vaadata enda Google Analytics’st järele, palju on Teie lehel Toiming/Külastus suhe) ning ülejäänud on küll huvi tundnud Sinu toote/teenuse vastu, kuid mingil põhjusel otsustanud edasi liikuda. Järelturunduse abil on võimalik sihtida enda ressurss just nendele külastajatele, kel juba on seos Teie ettevõttega ning seeläbi saada ka ülejäänud 95-98% potentsiaalselt enda kliendiks.

Nagu esialgsest näitest võis aru saada, siis pidevalt silme ees olles tõstad sa oma väärtust potentsiaalse kliendi silmis (bränding). Samuti annad „Kliendile” võimaluse vabal hetkel – kui ta erinevaid kodulehti külastab – klikkida ennast Sinu kodulehele ning sooritada vajalik ost. See ongi eesmärk – sa soovid, et klient hindaks sinu toodet kõrgelt (tehes talle reklaami), hinda soodsalt (tuues välja lisaväärtust, mida kõike Teie toode pakub) ning otsustaks just Sinu ettevõtte kasuks. Ja täiesti ootamatult on klient ostnud toote, kuigi külastas just oma lemmikportaali, kuhu olid lisatud Google reklaamid.

Miks Google järelturundus töötab?

Esmakülastajate müügiprotsent on enamikel veebilehtedel 2-5% ning taaskülastajate ostu % on kordades kõrgem. Samuti on kordades kõrgem ka CTR (Click Through Rate – klikkide arv). Selleks, et esmakülastajatest saaksid taaskülastajad on vaja neile brändingut teha ehk siis lihtsustatult – pidevalt silme ees olla.

See ei tähenda, et esmakülastajad pole olulised – on ikka, sest nendest kasvavad välja taaskülastused. Nagu eelnevalt mainitud, siis paraku on põhirõhk suunatud just esimesele kuigi mõlemad on väga olulised:

 • Potentsiaalsete taaskülastajate võrgu loomine – põhirõhk võrgustiku kasvatamisel
 • Taaskülastajate „tekitamisel” (esmakülastajast taaskülastajaks) enda kodulehel – põhirõhk müügil (ehk siit peaks tulema põhiline kasum reklaamist)

Selle asemel, et eelnev investeering enda kasuks tööle panna ning tõsta potentsiaalsete klientide (taaskülastused) klikkide arvu % ning kordades müüki, paneb enamik ettevõtteid põhirõhu reklaamile, kus klikkide arvu % on väiksem, ostu sooritanute arv on väiksem.

Järelturunduse nimekirja loomine

Kui eelarve võimaldab ning külastatavus ei ole tuhandetes päevas, siis üldiselt ei pea väga palju pead vaevama, kellele reklaamida – suunad enda kodulehte külastanud isikutele ja kõik. Kui eelarve väga ei võimalda reklaami teha, siis võib kasutada nt ajalist piirangut (nimekirja lisamine alles nt 30 sekundist pärast külastaja kodulehel viibimist – see tähendab, et inimene eelnevalt tutvus ka kodulehe ja teenustega ehk tundis huvi) või mõnda teist sihtimismeetodit. Variante segmenteerimiseks on väga palju ning küsimuste korral kirjutage info@kodulehe tegemine.eu või saatke päring kontaktivormi teel.

  Saada meile oma küsimus või hinnapäring

  * märgitud väljad on kohustuslikud!

  Nimi / Ettevõte

  E-mail *

  Teema

  Lisainfo *

  Telefon / Skype

  captcha