Google AdWords

On väga palju erinevaid kanaleid (ja ka otsingumootoreid), mille abil enda tooteid/teenuseid internetis müüa. Kuna Google AdWords toetab reaalset müüki, siis oleme keskendunud eelkõige märksõnareklaami kaudu potentsiaalsete klientide leidmisele.

Miks valida Google AdWords

 • Google reklaam on otsingupõhine ja tagab sihtrühmale suunatuse – saab ise valida otsingusõnad, millega kodulehele jõutakse
 • Täpselt mõõdetav, et kas reklaamimisest on kasu – kulupõhised aruanded ja eraldi konversioonid igal märksõnal. Konversioon annab ülevaate, kui palju Olete investeerinud märksõnale, millega kodulehe külastaja tegi reaalse toimingu (kliendikonto loomine, hinnapäringu vormi täitmine, ostu sooritamine jms)
 • Reklaamviide on nähtav Google otsingumootoris vaid siis, kui otsitakse konkreetseid tooteid/teenuseid
 • Tasustamine on klikipõhine ning raha võetakse maha ainult, siis kui läbi reklaamviite Teie kodulehele jõutakse
 • Kampaaniakorralduses on lihtne muuta edastatavat sõnumit (uue toote reklaamimine, tähtpäevadeks mõeldud pakkumised jms)

Millal tellida Google Adwords kampaaniate haldus IMeedialt:

 • Kui pole varem kokku puutunud Google AdWords reklaamkampaaniaga
 • Kui kampaaniate mahud on läinud suureks ja keerukaks
 • Kui jääb puudu ajast, et mitu korda nädalas Google AdWords kampaaniat üle vaadata.

Millist märksõna Google AdWords reklaamviitesse valida?

 • Otsingusõna peaks esinema kodulehel ning reklaami tuleks suunata alamlehele, kus on valitud märksõna kohta enim infot. Erandjuhtudel võib teha ka suunamised avalehele.
 • Märksõnad peaksid olema võimalikult täpsed (nt “restoran Tartus”, kui on tegemist ainult Tartus asuva restoraniga) ja haakuma Teie tegevusalaga.
 • Märksõnade valikul aitab kaasa ka IMeedia – tutvume Teie veebilehega ning üritame tavakasutaja vaatevinklist Teie tooteid/teenuseid otsida. Üldine probleem seisnebki selles, et kui on enda tegevusala, siis kõik need keerulised ja spetsiifilised terminid, mida märksõnadeks valitakse, tulevad “une pealt”, aga tegelikud otsingumahud on otsimootoris väikesed.
 • Sobivate märksõnade igakuist otsingute arvu on võimalik kontrollida märksõnatööriista abil. Saab vaadata erinevate sihtturgude otsingumahte ja ka konkurentsi erinevate märksõnade seas.

Google AdWords kampaaniate tasustamine

Kuupõhine AdWords haldusteenus

Kampaanite jooksva haldusteenusega kontrollib meie spetsialist kõikide AdWords kampaaniate aktiivust vähemalt 3 korda nädalas. Ülevaatuse käigus optimeerib Teie kontot, kasutades uusimaid võimalusi ja ettekirjutusi, saamaks maksimaalset tulemust optimaalse eelarvega. Lisalugemist ja kuluprognoose jooksva haldusteenuse ja pakettide kohta saab lugeda siit (jooksev haldusteenus).

Lisa: Uutele klientidele esimesed 2 kuud haldusteenust veebilehele “starter” paketiga tasuta. Alates 4 kuud veebilehe “Large” paketi ja e-poe jooksva halduse puhul annab IMeedia 70€ Google otsetasudeks.

Etteantud eelarvega AdWords kampaania

Teie poolt etteantud eelarve ehk klikipõhine ettemaks, mille eest saab teatud arvu külastusi kodulehele. Klikipõhist ettemaksu ehk maksimaalset summat Saate soovi korral ise määrata ehk palju Teil on plaanis näiteks kuu jooksul reklaamidele investeerida. Haldusteenus sisaldab samu parameetreid, mida AdWordsi jooksev haldusteenus.

Google AdWords ühekordne seadistustasu veebilehele

Kampaaniate esmane seadistamine sisaldab AdWords kampaaniate loomist ja Teie konto ettevalmistamist kampaania korraldamiseks. Meie spetsialist seadistab Teile AdWords reklaamkampaania ning annab koolituse ja juhtnöörid edasiseks kampaaniate ja reklaamide haldamiseks. Konsultant aitab välja selekteerida Teie valdkonnas paremini toimivamad märksõnad ning optimeerib reklaamtekstid Teie poolt valitud sihtturgudel parima positsiooni ja kvaliteediskoori saamiseks. Vajadusel pakume esimese kahe kuu jooksul kampaaniate haldamisel tuge. Lisalugemist ja kuluprognoose ühekordse seadistamise kohta saab lugeda siit (esmane seadistamine).

Miks kasutada AdWords spetsialisti abi

Iseseisvalt Google AdWordsiga reklaamimisel tasub uurida pakutavaid võimalusi ning selgeks teha, mida reklaamide haldamise protsessis jälgida. Muidu võib juhtuda, et kampaania võib minna oodatust kallimaks, sest klikihind on kõrge. Klikihind kujuneb reklaamviidete optimeerimise tulemusel. Kui napib aega, et ennast erinevate võimaluste ja nõuetega kurssi viia, tasub kampaaniate haldamine usaldada spetsialistide kätte. AdWords spetsialisti eesmärgiks on hoida klikihind teatud konkurentsi juures võimalikult madal ja pidada kinni kliendi määratud eelarvest. Haldusteenuse hind sõltub tavajuhul haldusperioodi pikkusest ja märksõnade arvust. Samas on võimalik korraldada kampaaniat ka kindla eelarve juures. Lepingu sõlmimisel tasub kindlasti uurida, kui palju investeeringu kogusummast läheb AdWords kampaania haldustasule ja kui palju läheb reaalselt Google otsetasudeks ehk klikikrediidiks. Hiljem edastatavas statistikas võiks olla välja toodud, kui palju ühe või teise märksõna peale kulunud ja kui on lisatud konversioonid (külastaja poolt tehtud toiming – hinnapäringu sisestamine, ostu sooritamine jms), siis ka ühe tehtud konversiooni maksumus. Kui statistikas on kõik need parameetrid välja toodud, siis on lihtne arvestada AdWords kampaania kasutegurit. Lisaks klikipõhistele kampaanitele tasuks uurida ka kodulehe optimeerimist (SEO), et otsingumootorites orgaanilisel teel leitav olla. Orgaanilisi kodulehe tulemusi parandab kodulehe optimeerimine ehk SEO, mis on kasulik ka tasulise märksõnareklaami puhul, et klikihinda alandada erinevate kodulehe optimeerimise meetmetega. Lisalugemist siit (kodulehe optimeerimine ehk SEO).

Saada meile oma küsimus või hinnapäring

* märgitud väljad on kohustuslikud!

Nimi / Ettevõte

E-mail *

Teema

Lisainfo *

Telefon / Skype

Küsi lisainfot!
close slider

Saada meile oma küsimus või hinnapäring

* märgitud väljad on kohustuslikud!

Nimi / Ettevõte

E-mail *

Teema

Lisainfo *

Telefon / Skype

Tooted ja teenused