Facebook reklaam

Milleks Facebook’s turundada?

Facebook’i kontosid on kokku 1,2 miljardit, kellest regulaarselt (iga päev) logib sisse 60% kasutajatest. Mitmed Facebook’i lisavõimalused annavad efektiivse turundusplatvormi ettevõtetele uute klientide leidmiseks ja ka brändi kinnistamiseks.

Facebook’i abiga saab ettevõte:

 • Kujundada mainet ja tõsta brändi väärtust
 • Korraldada kampaaniad täpsele sihtrühmale
 • Hoida ja arendada olemasolevaid kliendisuhteid ja luua uusi
 • Suurendada veebilehe külastatavust
 • Kasvatada toote/teenuse vastu huvi ja suurendada müügitehinguid
 • Saada kiiret tagasisidet ja tekitada usaldust

Eduka Facebook’i kampaania alus?

Selgete eesmärkide püstitamine on tähtis!

Eesmärkide püstitamine ja täpse plaani olemasolu on edu saavutamise alus. Kirjuta konkreeetselt, mida loodetakse Facebooki vahendusel saavutada ja pane paika ka mõõdetavad müügitulemused, mis mõjutavad ettevõtte kasumi suurust. Vali välja näiteks mõni konkreetne toode, mille liikumist peale reklaami aktiveerimist on lihtne jälgida.

Turundamise eesmärkideks võivad olla:

 • Kliendibaasi suurendamine
 • Fännibaasi kasvatamine
 • Veebilehe külastatavuse suurendamine
 • Toote/teenuse päringute kasv
 • Müügitehingute arvu suurendamine
 • Ettevõtte imago kinnistamine

Selgita välja kliendi vajadused

Kui ei tea kliendi vajadusi, siis on keeruline ka tema vajadusi rahuldada. Leia vastused küsimustele: kes on peamised kliendid ja millest nad huvituvad ning millele reageerivad?

Keskendu potentsiaalse ja ka olemasoleva kliendi vajadustele.

Facebooki lehest peab olema külastajale reaalselt kasu. Sellega suurendad külastaja tähelepanu võitmise tõenäosust, mille läbi, kas kohest või hilisemat reaalmüüki. Facebooki kontot hallates on oluline järjepidevus ja pakkuda regulaarselt (nt kord nädalas) kliendile uut ning huvipakkuvat infot. Järjepidevus toob ka kliendi peale esmakülastust tagasi sinu lehele ning tutvub juba uue ja huvitavaga ning samas võib see tekitada huvi ka eelnevate pakkumise vastu.

Plaaneeritud postitamine FaceBook’s

Plaanita postitamine Facebookis ei ole hea idee, kuna see „risustab“ klientide postkaste ning sinu poolt postitatud kõige olulisem info võib jääda märkamatuks. Kui soovid Facebook’s kasvatada veebilehe külastusi ja ka päringute arvu, siis tõhus võimalus selleni jõudmiseks on postitada oma Facebooki seinale näiteid tehtud töödest.

Tehtud tööde postitamine Facebook’s aitab kaasa sellele, et külastaja postitustest huvituks ning seejärel ka kodulehte külastaks. Tehtud tööd võiks valida soovitud sihtrühma silmas pidades, aga samas peaks arvestama huvi tekitamiseks ka valitsevaid trende, et postitus tuleks atraktiivne – näiteks hästi toimivad suhtlusvõrgustikus postitustena praktilised tooted, ökotooted. Kui tundub endalegi vajalik, siis neid tooteid/teenuseid jagatakse ka teistega rõõmuga. Sotsiaalvõrgustikes huvitutakse väga teiste arvamusest ning seepärast on tõhus ka referentside postitamine, mis on eelnevalt kokku lepitud.

Kuidas Facebook’s reklaamida?

Facebook’i reklaam teeb Sinu kampaania nähtavaks ainult sinu poolt valitud sihtrühmale. Sihtgrupini jõudmine on demograafia põhine ning saab kasutada kõiki parameetreid, mida ühe Facebook’i konto loomiseks on sisestatud. Facebook’i profiilid sisaldavad väga palju infot, näiteks vanus, elukoht, sugu, huvid – kõik, et luua endale sobiv identideet. Edukas Facebook kampaania täidab seatud eesmärgid ning toob kaasa uusi fänne, kes soovivad ka edaspidi hoida enda Teie tegemistega kursis.

Facebook’s reklaamimise peamiseks eeliseks on soodne kliki hind ja täpne suunamine. Levinuim Facebook’i reklaamimise eest tasustamine on klikipõhine ehk kehtib CPC, kus siis maksad iga reaalse suunamise eest ning reklaamide kuvamiste eest lisakulutusi ei tule. Teine variant on kuvamiste eest maksmine ehk CPM – sellisel juhul maksad iga tuhande näitamise eest ühe korra. Keskmine ühe kliki või tuhande näitamise hind on 0,1 – 0,2€.

  Saada meile oma küsimus või hinnapäring

  * märgitud väljad on kohustuslikud!

  Nimi / Ettevõte

  E-mail *

  Teema

  Lisainfo *

  Telefon / Skype

  captcha